השקת אלגוריתם חדש המאפשר לגוגל להציג תוצאות "טריות" יותר


בהצהרה בבלוג הרשמי של גוגל, אתמול הושק אלגוריתם תוכן חדש במטרה להעניק תוכן "טרי" יותר ועדכני יותר בתוצאות החיפוש בגוגל, בעולם מעידים על אפקט של 35% מתוצאות החיפוש, נכון אמנם השינוי האלגוריתמי אינו בישראל, לפחות אין אזכור על כך שהאלגוריתם הוטמע בגוגל בכל העולם, אך ניתן להבין מכך שכנראה כל השינויים הללו שאנו עדים להם בגוגל ארה"ב יגיעו בשלב כזה או אחר לגוגל ישראל, ופה בשוק הקטן שלנו החגיגה תחל.

האלגוריתם החדש בנוי על עדכוני פנדה השונים שיצאו במהלך השנה הנוכחית ועל אלגוריתם קפאין שהעניק לגוגל את היכולת לסרוק ולהעלות לאינדקס תוכן חדש יותר, הרבה יותר מהר מבעבר.  לאחר השקת פנדה 2.5 עלו כמה עדכונים קטנים. 2.5.1 ו – 2.5.2 . העדכונים הללו התייחסו יותר לפרופיל קישורים נכנס של אתר מאשר לתוכן, לפחות כך בעלי אתרים בעולם מעידים, אך עדכונים אלו לא הגיעו לישראל.

המשמעות האמיתית והכבירה של השינויים הללו ברורים מאוד, קצב עדכון התוכן של האתר מקבל משמעות עמוקה יותר מבעבר, ומקבל משקל גדול יותר. אם פעם יכולנו להעלות תוכן איכותי באמת ולהשאירו פשוט ללא עדכונים נוספים או הוספת תוכן לאתר, הרי שהיום אנו עדים שהעידן הזה מגיע לקיצו.

גוגל מעוניינים להציג תוכן איכותי ועדכני בתוצאות החיפוש, ברוב הנישות יש לעדכן תוכן באתר, במיוחד אם מדובר בנישות טכנולוגיות או בנישות בהם החידושים והשינויים הם על בסיס שבועי \ חודשי. מיותר לציין אתרי חדשות בהם העדכונים הם על בסיס שעתי, אך לרובנו אין אתרי חדשות 🙂

תוכן איכותי קיבל את המשקל העוצמתי ביותר שלו לאחר עדכון פנדה 2.2 שפגע באלפי אתרים בחו"ל ובעשרות אתרים בארץ, תחומים תחרותיים בארץ נפגעו בצורה משמעותית ובכמה ביטויים העמוד הראשון כולו התחלף, בתחומים פחות תחרותיים התנועות היו קטנות יותר, אך ניכר לראות שאתרים בעלי פרופיל קישורים "רוחבי" בעיקרו נפגעו, אתרים בעלי אגרגציה של תוכן משוכפל נפגעו גם כן.

אתרים שקודמו על בסיס אגרגטורים נפגעו גם כן.הדגש על תוכן איכותי הפך להיות גולת הכותרת של גוגל, לאחר עדכוני פנדה 2.5.1 ו 2.5.2 נעשו עוד שינויים המתייחסים לאיכות הקישורים הנכנסים של אתר, ופרופיל הקישורים החל לקבל משקל אף יותר משמעותי בעבר.

תתכוננו לחורף – איך להכין את אתרכם לפגיעת העדכונים השונים בגוגל ישראל

התשובה היא פשוטה. כתבנו זאת לא פעם ולא פעמיים. עליכם להשקיע יותר בתוכן איכותי, להפסיק להשתמש בשירותים של כותבי התוכן המתמחים בכתיבת תוכן למנועי חיפוש בלבד, זה מיושן, זה מוריד מאיכותו של האתר ופוגע בחוויית הגולש. עליכם להבין שאתם מעוניינים לצבור מדד של סמכותיות ואמינות בעיניי גוגל, (Authority rank) (Trust rank).

ולא סתם להגיע למקום הראשון בגוגל תוך ניצול פירצות או פשוט תוך ניצול היד החופשית שיש בגוגל ישראל, הרי השינויים הללו יגיעו לישראל בכדי לשפר את תוצאות החיפוש גם בארץ. הפיתוחים בגוגל ישראל לא פוסקים, ואנו עדים לכך כל פעם מחדש. כל פעם מחדש מקדמי אתרים "טוענים" שיש להם שיטה להגיע לראש התוצאות וכל פעם מחדש האתרים שלהם עפים מהעמוד הראשון, נגמרו התירוצים עכשיו הכתובת היא על הקיר, פשוטו כמשמעו.

פרופיל קישורים חכם יותר ואמיתי יותר

גם את פרופיל הקישורים הנכנס שלכם אתם לא יכולים להזניח, נגמר העידן של "קישורי רוחב" שיוצאים מכל עמודי האתר, אותם "פוטרים" פוגעים במערך הקישורים ושוב פוגעים במדדי האמינות של אתרכם. עליכם לבנות פרופיל קישורים המכיל בתוכו גיוון שלם של דומיינים, סוגי קישורים, סוגים שונים של טקסט עוגן, קישורים לעמודים פנימיים ולא רק לעמודים ראשיים.

קצב העלאת הקישורים הפך להיות למשמעותי ביותר, ומי שקורה את המפה קדימה יכול להכין את האתר שלו לעדכון הבא ולשרוד אותו ואף אולי אפילו לשפר את מיקומיו. עליכם לבנות קישורים בקצב אחיד כמה שיותר, בתפזורת רחבה ונכונה של עמודי עומק, ביטויי מפתח וסוגים של קישורים, תגובות מבלוגים, פורומים, אינדקסים זה רק צעד אחד, קישורי איכותי חייבים להופיע וזה הזמן להוריד את האבק מהקשרים העסקיים שלכם ולהתחיל להפעיל אותם. אין רע בשיתופי פעולה, הם הדרך להשיג קישורי איכות טובים, השתמשו בראש שלכם ותוכלו לבנות פרופיל איכותי ביותר.

  • Share/Bookmark

3 תגובות ל: "השקת אלגוריתם חדש המאפשר לגוגל להציג תוצאות "טריות" יותר"

השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.