האם PR של פרופיל טוויטר נחשב ?


לא פעם חברות קידום אתרים ובעלי מקצוע מהתחום שואלים את עצמם האם ה-PR בפרופיל שלנו בטוויטר נחשב, מאט קאטס בוידאו חדש שלו העלה את השאלה הזו, והראה דוגמא של פרופיל טוויטר שיש לו PR-4 בעוד שיש לו פחות מ 57 עוקבים ורק בסביבות ה 100 טוויטים. לעומת פרופיל שנראה רלוונטי יותר עם מספר גבוה של טוויטים והמון עוקבים.

אך אין לו כלל PR, התשובה לכך הייתה ברורה וגם מעט פוליטית מצד מאט קאטס. מצד אחד הוא אומר שכנראה ויכול מאד להיות שהפרופיל עם ה PR הגבוה, מקושרים אליו גורמים שיש להם (AR (Authority Rank גבוה, כלומר הם אוטוריטות והם מקשרים לפרופיל. נאמר עוד שאין כל כך מה להתייחס ללהוציא קישורים מתוך הפרופיל או להתייחס לכוח של קישור מתוך הפרופיל, כי רוב הקישורים אם לא כולם בעלי תגית NOFOLLOW .

אז אין מה להתייחס לכוח קישורים בפרופיל של טוויטר ?

לא מדויק, מצד אחד התשובה הזו הגיונית ונכונה , מצד שני PR הוא רק אחד מתוך 200 פרמטרים שונים שנכללים בתוך דירוג האתר בגוגל, קישורי בעלי NOFOLLOW בהחלט מתאנדקסים ואנו רואים את זה קורה בתוך כלי הניהול של גוגל, כמובן שאם מקשרים אלינו גורמים בעלי AR גבוה אנחנו בהחלט נרצה להוציא קישור מהעמוד הזה.

לא נעשתה התייחסות רישמית של מאט קאטס לשאלה עצמה,  השאלה שנשאלה הייתה האם ה-PR נחשב, והתשובה הייתה שלא כדי להתעסק עם זה כי טוויטר היא רשת חברתית ומטרתה שיתוף מידע ו"דיבורים חמים" ברשת. ולא החלפות קישורים ודירוגים של PR  התשובה הזו נכונה מבחינת גוגל. אך מתמחקת מבחינת קידום אתרים, בכדי לא לעודד צמיחה של שימוש ברשת אחת שמטרתה מוגדרת לכלי לשימושים אחרים שאינם מוגדרים במטרת האתר.

PR נחשב או לא נחשב ?

הניסיון מלמד שהקישורים האלה וה PR שלהם בהחלט נספרים ונחשבים, לקשר מעמוד בעל PR גבוה גם בטוויטר מעביר את ה "כוח" של אותו עמוד הלאה לעמודים המקשרים אליו, ויש קישורים בטוויטר שמתאנדקסים למרות היותם בעלי תגית NOFOLLOW . בשורה התחתונה כדי מאד לשקול איזה קישורים לשים שם , כדי שהרלוונטיות תהיה 100% .

רשת חברתית – גוגל באז

חשוב להזכיר אם כבר בנושא הזה, שהרשת שפועלת על אותו פורמט בדיוק ואפילו מותאמת לקידום אתרים הינה גוגל באז, הרשת החברתית הצומחת והחדשה של גוגל. ניתן לדרג שם עמודים בצורה יעילה יותר והכל בנוי ומותאם באופן ממוקד ל SEO ולתכנים חמים ברשת.

ייקח עוד זמן שרשת זו תהיה יעילה ואפקטיבית כמו טוויטר מבחינת סדר גודל, אך כבר ניתן לדרג עמודים , ולקבל PR על "באזים" שונים ברשת. חשוב מאד להזכיר שרשתות חברתיות הינם הכלי היעיל ביותר לבאז ויראלי ופחות לקידום אתרים, לכן אמנם חשוב לצבור PR ולהוציא ממנו קישורים לאתרים רלוונטיים.

באז ויראלי – אמצעי ליצירת קישורים אורגניים

אך לא פחות חשוב לעבוד ולפעול ברשתות אלו בכל נושא הבאז הויראלי, אחד האמצעים לשיווק שיכול להניב תוצאות יפות ויחסי המרה מעולים, אם אתם יצירתיים מספיק תוכלו גם כן להניב תוצאות טבעיות ואורגניות של קידום אתרים כתוצאה מהבאז שיצרתם, מספיק שיצרתם משהו איכותי בכדי שידברו עליכם או יכתבו עליכם ברשת בצורה טבעית.

לכן טוויט או באז חשובים באותה מידה כמו כל קישור אחר, יצירת קישורים טבעית ואורגנית היא החזקה מכולם. וחשוב לזכור שניתן להשתמש בסינרגיה של הכלים האלו, ליצירת PR גבוה לעמודים רלוונטיים. הוצאת קישורים מעמודים אלה היא אחד הכלים החזקים לקידום של אתרים בעלי תוכן רלוונטי.

  • Share/Bookmark

11 תגובות ל: "האם PR של פרופיל טוויטר נחשב ?"

  • שחר says:
  • Yaron Yogev says:
  • בן says:
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.