איך לתפוס מספר מיקומים בעמוד הראשון בגוגל ?


אחד הטיפים שנתתי בפוסט על טיפים לקידום אתרים , נאמר לתפוס את המיקום המשני, כלומר אם לא תפסת את מקום ראשון תתפוס את שני שלישי רביעי וכן הלאה. מתואר שם איך ניתן לקדם זאת על ידי תוכן איכותי ופרופיל קישורים ספציפי , בניסוי קטן שביצעתי על ביטוי לא תחרותי כלל (בכדי לראות תוצאות די מהר) ביצעתי את הפרופיל הקישורים הספציפי והצלחתי לתפוס מגוון מיקומים בעמוד הראשון כתוצאה מכך.

חיזוק העמוד הרצוי , והקישור שלו מעמודים בעלי תוכן דומה , למעשה הובילו להעלאת כל התוצאות יחד לעמוד הראשון כתוצאות רלוונטיות לתחום, אמנם זה יכול לנבוע גם כי אין כל כך הרבה עמודים מעודכנים העוסקים בביטוי , אך ניתן להבין ששיטה זו יכולה להניב תוצאות משמעותיות בביטויים שכן תחרותיים, במידה והיקף העבודה יהיה גדול יותר ולאורך יותר זמן.

כפי שיהיה ניתן לראות למטה , הכתבה שאותה קישרתי אינה נמצאת במקום חזק ואינה מקודמת למעט הפעולות שביצעתי, למעשה הצלחתי לתפוס מיקומים עם הבלוג שלי ועם הקבוצות בפייסבוק הרבה אודות הקידום שביצעתי להם עוד לפני הניסוי. אותם מקומות מקשרים לכתבה הרלוונטית מה שנותן לי עוד תוצאות.

התוכן הוא המלך – דפים דומים אבל לא זהים

דבר ראשון והכי חשוב אם אנו רוצים לתפוס יותר ממיקום אחד בעמוד הראשון של גוגל , אנו זקוקים לעמוד תווך \ מאמר \ דף נחיתה בעל תוכן איכותי, שמקושר ממגוון מקומות, ומחוזק על ידינו. שיתפוס את המיקום הרצוי בגוגל, לאחר מכן , עלינו ליצור עמוד בעל תוכן דומה באיכותו וברלוונטיות לעמוד הראשון שמיקמנו , שיהיה מושלם מבחינת אופטימיזציה, תוכן ומיקוד ביטויי מפתח, ולקשר אותו גם לעמוד הראשון. לאחר שביצענו את התהליך הזה כמה פעמים , יצרנו רשת מסועפת של עמודים רלוונטיים הממוקמים במקומות שונים ברשת המדברים על אותו תוכן ומצביעים לאותו עמוד מרכזי שאותו אני מעוניינים לחזק.

הדגש האמיתי: הוא על התוכן , אסור שהתוכן יהיה זהה בכדי למנוע כפילות ואסור שהוא יהיה פחות איכותי או לא ברמה גבוהה כמו הראשון, בכדי למקסם את האפקט של הקידום והחיזוק הרלוונטיות של העמוד שאותו אנו מעוניינים לקדם.

פרופיל קישורים חכם – איך עושים את זה?

אני אראה לכם צעד אחר צעד מה בדיוק ביצעתי בכדי שתוכלו לבצע את אותם שלבים ולהגדיל את ההסתברות להתברג לעמוד הראשון בביטויים שאינם תחרותיים כל כך, בזמן די קצר. חשוב לזכור שמעבר למה שכתוב , קישורים מעמודים בעלי PR גבוה יעלו גם את מדד ה PR של העמוד המככב.

אופטימיזציה למבנה + מבנה קישורים + תוכן איכותי ומעט זמן

על ידי שימוש בבנייה חכמה של פרופיל קישורים, אופטימיזציה נכונה, מיקוד נכון של ביטויי מפתח ותוכן איכותי ומקורי הצלחתי להתברג לעמוד הראשון בהרבה תוצאות בביטוי שאמנם אינו תחרותי כלל ואפילו אולי אין לו כמעט חיפושים בחודש, אך דווקא בתחומים האלה ניתן לקבל אינדקיציה האם הפעולות שאנו מבצעים נכונות ויכולות להניב תוצאות בתחומים תחרותיים יותר.

כמובן שאת הקבוצות בפייסבוק והבלוגים אני כבר משקיע בהם חודשיים או שלושה , מעלה תכנים איכותיים פעמיים בשבוע לכל קבוצה ובלוג, מעלה קישורים ובונה את הפרופיל קישורים הפנימי , משקיע עוד באופטימיזציות קלות ועוד פעולות בכדי לחזק אותם.

לאחר שהיה בידיי עמודי תווך , בלוגים וקבוצות מבוססות שראיתי מיקומים בהם וקישרתי אליהם ממקומות חיצוניים, עמלתי חודשיים וקצת בכדי לנפח אותם בתוכן איכותי וממוקד על ביטויים מגוונים בתחום, הפצתי אותו בכל הרשתות וחיזקתי אותו מבחינת מנוע החיפוש והחשיפה, בשביל שיהיה לנו קל להבין את מה שעשיתי, אנחנו ניתן ציונים מספריים לאתרים שמופיעים בתוצאות שהן שלי.  0 הכי חלש – 9 הכי חזק.

הבלוג שלי :www.ori-seo.com – עם ציון 0

העמוד הפנימי בבלוג שלי : עם המאמר על באז ויראלי – 2

קבוצות בפייסבוק + הדה מארקר שלי : דוראן שירותי אינטרנט והבלוג דה מארקר שלי – ציון 5

והרשת החברתית פופיק – www.pupic.co.il – ציון 9

מה שעשיתי היה פשוט לאחר אופטימיזציה מלאה של הקבוצות שלי ושל האתרים שלי (עד כמה שניתן) יצרתי פרופיל קישורים היררכי פשוט שסייע לי לחזק את המאמר או העמוד שרציתי.

פרופיל הקישורים – תיאור מילולי

הבלוג שלי האישי, הכתבה על באז ויראלי  היא הכתבה שלמעשה כולם מקשרים אליה, ודווקא מהחזקים ביותר שזה הרשת החברתית פופיק , דוראן שירותי אינטרנט בפייסבוק,  רק אז הבלוג שלי ומשם לדף הפנימי .. הבלוג שלי אינו מקשר לאף אחד מהגורמים האלה חזרה. הקישורים היחידים שמופיעים הדדיים, הם RSS שנמצאים בבלוג שלי המציגים את הפוסטים של הבלוג (גוגל יודע להתייחס שונה ל RSS FEEDS). ומקשר ישירות חזרה לפופיק , אך לא לעמוד הפנימי אלא לקבוצה עצמה.

איך לבנות את זה – תיאור פשוט – תמונת מצב

הקבוצה בפייסבוק מקשרת ישירות לבלוג שלי וישירות לכתבה על באז ויראלי, הקבוצה בפופיק מקשרת ישירות לבלוג שלי ופוסט שמקשר ישירות לעמוד הכתבה על באז ויראלי, תוך שמירת הכתבה בעמוד הראשון של הבלוג שלי.  זה נראה כך

פרופיל קישורים חיצוני ליצירת רשת קישורים יעילה בקידום אתרים

הדבר שניתן להסיק מכך היא שבתחומים תחרותיים עולה הסיכוי שלי להתברג בעמודים הראשונים, או לפחות לתפוס מיקום או שניים בעמוד הראשון. אני מביא לעיניכם תמונה של המצב. אם תקישו בגוגל את הביטוי "באז ויראלי" תוכלו לראות את מגוון התוצאות השונות שאני נמצא בהם. חשוב להזכיר שיכול להיות שבמרכזי מידע אחרים הדבר יופיע מעט שונה.

התמונה כאן היא קטנה , אך אני למעשה נמצא בתוצאות שאחרי גם בתוצאה מספר 9 , ו-12 (בעמוד השני)
אופטימיזציה נכונה , בניית פרופיל קישורים חכם, ושימוש ברשתות חברתיות יכולים לסייע בתפיסת מיקומים כמו שנראית כאן.

באז ויראלי - אורי זילברשטיין מדוראן קידום אתרים במגוון תוצאות בעמוד הראשון, מדורג כמעט על כל העמוד

ביצוע מבנה קישורים כזה או פשוט וקל , ניתן לעשות זאת עם כל אתר המקשר אליכם והוא רלוונטי ב 100% לתחום ולתוכן , יש לוודא שאין יותר מקישור אחד הדדי בין השניים. בכדי למקסם את התוצאות של קישורים חד צדדיים , יש לוודא שהאתר הראשי מקשר גם הוא לעמוד הפנימי, וגם הוא מקבל קישורים חיצוניים. כמו שנראה בסכימה למעלה.

  • Share/Bookmark

15 תגובות ל: "איך לתפוס מספר מיקומים בעמוד הראשון בגוגל ?"

  • israel-cctv.com says:
  • גיא בכר says:
  • אנידור says:
  • יוני says:
  • דרור says:
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.