גוגל משפרת את מנוע החיפוש – חיפוש אישי , לפי מיקום והשלמות ביטויים לפי הקשר


שיפורים במנוע החיפוש – גוגל משדרגת את מנוע החיפוש

גוגל אינה מפסיקה להפתיע, שידרוגים חזקים וחדשים במנוע החיפוש החלו להופיע בשבועות האחרונים, אחר ההצהרה הרישמית בבלוג הרישמי של החברה על שידרוג מנוע החיפוש.

גוגל כמנוע חיפוש עברו דרך ארוכה מאז מנוע החיפוש הטקסטואלי הפשוט, וכיום נמצאים בחזית הטכנולוגיה בכל הנוגע לחיפושים באינטרנט, מעצמת העל אינה פוסחת על אף תחום מהסלולר ועד לרשתות חברתיות, והשיפורים והשידרוגים שגוגל מציעים לבעלי האתרים ומקדמי האתרים כאחד מדהימים.

כלי ניהול אתרים – פנים חדשות – תוספות חדשות ויעילות

כלי ניהול אתרים חדש לחלוטין – כלי הניהול של גוגל התחדש גם הוא , וקיבל פנים חדשות פיצ'רים חדשים ותיקונים לפיצ'רים קודמים הופיעו בתחילת שבוע שעבר, גם כלי מילות המפתח של גוגל עבר לפנים חדשות, ואף ניתנה כניסה לגרסת בטא חדשה של כלי ה Ad-words , המציב בפנינו פיצ'רים חדשים לחיתוך החיפוש.

שידרוג מדהים נוסף במנוע החיפוש הושק ממש לא מזמן, בהודעה חגיגית בבלוג החברה – חיפוש אישי, ותיקון איות מדויק יותר. עד היום דירוג האתרים והחיפוש הושפע מהמדינה שבה אנו נמצאים ופופולאריות האתר. היום גוגל מגישים לנו חיפושמ דויק יותר עד לרמת העיר בה אנו נמצאים , לדוגמא אדם בשרלוט יקיש את השאילתה bobcat והוא יקבל את התוצאות על קבות הכדורסל charlotte bobcats, הפיצ'ר הופך למדויק יותר כאשר נכנס מנגנון תיקון איות מדויק יותר.

גוגל טוענים , שאנשים נוטים לעשות טעויות בשאילתות החיפוש שלהם לגבי שמותיהם של אנשים, עד היום קפצה שורה של "Did You Mean"  עם הצעה לתיקון, אך אם השגיאה בשם הייתה גדולה מידיי המנוע אינו יכל לזהות , אך אם הגולש יקיש בנוסף לשם את מקצועו , או פרט מזהה אחר , המנוע יציע לו את התיקון הנכון לשם.

לדוגמא אורי זילברשטיין הוא מקדם אתרים בארה"ב , אם אני אחפש uri silberman הטעות גדולה מידיי והמנוע לא ימצא את שמי אך אם יכתבו uri silbersman Seo specialist  יופיע התיקון עם השם האמיתי Did You Mean – ori zilbershtein Seo Specialist . ניתן לבצע את החיתוך הזה עם מאות פרמטרים בכדי לדייק את רמת התיקון כמה שיותר. ניתן להוסיף כתובות , מקצועות וכו' כל עוד המידע זמין על גבי הרשת.

הדבר המדהים באמת היא שלאור השינויים בשנה האחרונה , מאז השקת קפאין , חיפוש בזמן אמת ופרמטרים נוספים , נראה שהכל מתחבר למוצר אחד מוגמר. גוגל משתלטים על כל נישה אפשרית באינטרנט ומציעים תרונות יעילים ונוחים לכל בעלי העסקים והאתרים על גבי הרשת, האם נעשה שימוש הוגן במידע הזה? רק גוגל יודעים.

העתיד צופן לנו אפליקציות שיאפשרו לנו לנתח תמונות בחיפוש, לחפש לפי קול ואפילו שיחות אינטרנטיות חינם בפרוייקט שעוד לא הושק אך דובר עליו רבות Google Voice , שווה לחכות ולראות אילו הפתעות גוגל מכינה לנו.

כרגע בפיצ'רים החדשים מופיעים רק בגוגל בארה"ב ואינם זמינים בארץ, עם הזמן יגלו שלמרות נפח הגלישה הקטן שלנו , מגיע לנו לחגוג עם הפיצ'רים האלה גם כן.

  • Share/Bookmark
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.