בניית אתרים ופורטלים ארגוניים


בשונה מהקמת אתרים בסיסיים, ואפילו פורטלים גדולים, כשמדובר בארגונים ענקיים, חברות בסדר גודל של בנקים ומוסדות עם מאות עובדים, מופיעים צרכים מורכבים ביותר בכל הנוגע להצבת התוכן הסופי באתר הבית המיועד.

בדרך כלל אתרי האינטרנט כאלה מחוברים בקשר ישיר שלהם אל מערכת מסדי נתונים רחבת היקף ומורכבת לאין שיעור אשר בה נמצאים הרבה מאוד פרטי מידע ארגוניים – פנים מערכתיים ולרוב יש צורך בעדכון אתר האינטרנט בהתאם לשינויים שקורים באותם מסדי נתונים. על כך מתווסף צורך אקוטי הרבה יותר והוא מודרציה, או בקרה מורכבת על ניהול התוכן ועדכונו השוטף.

באתר תוכן ממשלתי למשל, כמו שמסביר בצורה קולחת טל בראון, יועץ טכנולוגי בכיר באורקל, בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של אורקל ישראל, יש לפעמים צורך להעביר מסמך שאותו ניסח חבר כנסת, דרך סוללת עורכי דין ועורכי לשוניים עד שהמסמך יפורסם בפועל באתר האינטרנט החיצוני.

מערכת מורכבת שכזאת גורמת למצב שבו מצד אחד מרווח הזמן בין הרגע שבו האדם הראשון כותב מסמך, ועד להצבתו בפועל באתר האינטרנט החיצוני יכולה לקחת גם מספר שבועות, אך מצד שני במידה ושרשרת ההרשאות עובדת בצורה אידיאלית התוצר הסופי יהיה מושלם. לעניין זה, איכות של מערכת ניהול תוכן מורכבת של כזה, תימדד על ידי הזמן ושרשרת הניהול היעילה ביותר שאפשר להפיק מהקמת מערך כזה.

וכמובן, איך לא, תמיד צריך לעסוק גם בפן ה-SEO של מערכת שכזו. לרוב כידוע, הארגונים הגדולים, הדינוזאורים הוותיקים באינטרנט והידועים בשוק האוף-ליין, הם בדרך כלל אלה שזזים באיטיות של טנק מרכבה גם בכל הקשור למערך אופטימיזציה שגם ייעל את האופן שבו מגיעים גולשים לאתר הבית של אותו ארגון, ולא תמיד נשארים עם האצבע על הדופק בעדכונים של מנועי החיפוש, ובטח שלא מנסים למנף יכולות פרסום בגוגל, אבל נתמקד רגע ב-SEO.. מה שקורה בדרך כלל במקרים כאלה כשמגיע לקוח כזה אל חברת ה-SEO, צריך להתחיל מערך מקיף של שיפור האתר והתאמתו למנוע החיפוש, ואז גלגלי הפלדה של המערכת הלא כל כך משומנת היטב של אותו ארגון יתחילו לנוע באיטיות רבה ביישום ההמלצות של חברת ה-SEO…

דווקא בעניין הזה, יש להציג בחיוב רב את מערכת ה-WCM של אורקל, שנותנת מענה בסיסי, ואולי אף יותר מבסיסי לכל שרשרת העבודה – החל ממערכת ההרשאות של אותו ארגון, ויצירת הצעדים הדרושים במודרציה של אישור התכנים, התממשקות למערכות מסדי הנתונים (זה אורקל הרי… כבר אמרנו לא?), ובסופו של דבר גם דואגים לרמת אופטימיזציה של אתר האינטרנט ברמה דיי גבוהה.

אז אם יוצא לכם פעם לדבר עם איזה ארגון ענק כמו משרד ממשלה, תגידו להם (שיפנו אל חברת דוראן לקידום האתר כן…?  ) אבל גם חשוב להמליץ על מערכות האירגון והצגת המידע האינטרנטיים של חברת אורקל. לא מצאתי עוד מערכת רב מימדית כזאת שנותנת תמיכת קצה בנושא SEO לפורטלים ארגוניים.

מידע נוסף –
http://bexhuff.com/2008/06/search-engine-optimization-for-the-enterprise

  • Share/Bookmark
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.