קפאין – ההשקה הרשמית


לפני כשבוע ימים גוגל הצהירו רישמית על הטמעת גוגל קפאין החדש בכל מרכזי המידע של גוגל, כבר בשנה שעברה בדצמבר הטמיעו גוגל את קפאין בכמה מרכזי מידע ולמעשה התחילו לעבוד על קפאין בצורה חיה על גבי הרשת. אפשר להניח שממה שלמדו בתהליך זה הם מיישמים כרגע בכל מרכזי המידע.

קפאין – אינטרנט מהיר יותר – איך זה נעשה ?

ובכן גוגל קפאין הינו אלגוריתם שנועד לשפר את מהירות האינדוקס של תוצאות על גבי הרשת, לשפר את כמות המידע שנאגר בכל סריקה על כל עמוד ולשפר את היעילות והגמישות שגוגל משתמשים במידע זה בכדי לאנדקס את כל העמודים בצורה יסודית ורלוונטית יותר.

גוגל עבדו בשיטה פחות יעילה, בעבר לפני העלייה של גוגל קפאין, העכביש של גוגל היה סורק מסות גדולות של מידע, אוגר כמות מוגבלת של מידע בכל סריקה באחד ממרכזי המידע. ורק אז ניגש ומאנדקס את כל העמודים על סמך המידע המוגבל שאסף.

אחת הבעיות כתוצאה מצורת עבודה זו היא שחלק מהמידע היה מתאנדקס לפני חלק אחר, וזמן זה היה יוצר פערים בין מרכזי המידע ובכך גוגל היה מציג מיקומים שונים בכל פעם, תופעה שידועה בקידום אתרים כריקוד גוגל.

היום לאחר השקת קפאין, גוגל יכולים לסרוק כל עמוד בנפרד, לשמור מידע רב יותר על כל עמוד בכל סריקה. ולאנדקס את אותו עמוד מייד איך שהוא נסרק, ולהטמיע אותו בכל מרכזי המידע בצורה יעילה יותר ומהירה יותר.

הגמישות החדשה בכל הנוגע לשימוש במידע זה בכדי לאנדקס בצורה מהירה יותר מאפשר לגוגל לאגור מידע רב יותר ויותר פרמטרים על כל עמוד שנסרק בכדי להעלות את המיקוד על כמה רלוונטי העמוד לביטוי המאונדקס.

קפאין מהווה שינוי תשתיתי מהותי וגדול. המשנה את אופן העבודה של מנוע החיפוש משורשו. נראה שגוגל יוצרים חזית חדשה בכל הנוגע לאינדוקס מהיר וגישור על הפערים במרכזי המידע. ובשילוב עם שיפור האינדקס בביטויים זנב ארוך לצד קפאין, מצפה לנו מנוע חיפוש מהיר ועדכני אפילו יותר.

חשוב להבין שקפאין הנו שינוי תשתיתי של ממש ולא משפיע על האופן בו נסרקים העמודים או מדורגים אלא על התכיפות בה המידע הנסרק עולה לאינדקס. גוגל מצהירים שיש שיפור של עד 50% יותר במהירות האינדוקס. ואתרים שהתוכן שלהם מתעדכן בצורה מהירה ותכופה , כמו אתרי חדשות, בלוגים וכו' יכולו להתאנדקס בצורה מהירה הרבה יותר לעתים שניות לאחר העדכון.

קטע הוידאו המלא:

  • Share/Bookmark
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.