גוגל קנו את חברת MetaWeb – צעד נוסף לכיוון הרשת הסמנטית


גוגל הכריזו ב-16 ליולי על קניית חברת MetaWeb. מטא-ווב הוא מנוע חיפוש המאפשר להעניק תשובות רלוונטיות המתבססות על ישויות אמיתיות ולא רק על סמך מילים סינטקטיות. ניתן לראות כאן את הוידיאו של החברה המציג ומסביר במדויק על תהליך זה.

גוגל תמיד מחפשים לתת תשובות כמה שיותר מדויקות ורלוונטיות לשאילתות אשר מקישים הגולשים השונים, ובכן גוגל בצורה יעילה מאד עונה על רוב השאלות המורכבות משלושה מילים, ובטח שעל השאלות הקצרות יותר. אך ככל שהשאלה נעשית מדויקת יותר גוגל מתחיל לזייף. זאת מכיוון שגוגל משתמשים בעכבישים (רובוטים) אשר יודעים לנתח את הטקסט עצמו, אבל לא את המשמעות של המילים או הישות שעומדת מאחורי כן, כלומר מבחינת העכביש אין אנשים, מקומות, סרטים וכו' אלא רק קשר בין קבוצות של ביטויים.

זהו צעד גדול של גוגל לכיוון המנוע הסמנטי, השירות של מטא-ווב וההצטרפותם לחטיבות של גוגל מעידות על הרצון התמידי של גוגל להתפתח ולסקור טכנולוגיות אחרות שיסייעו להביא לתוצאות רלוונטיות יותר, האם זה יגיע לישראל?

סביר להניח שמתישהו כן, בספק עם בעתיד הקרוב. לגוגל ישראל יש דרך ארוכה להשיג בכדי להדביק את הרלוונטיות של Google.com, כרגע נתנחם בעובדה שגוגל ישראל מדביקים את הקצב לאט לאט.

כל שיפור של גוגל מקרב אותנו לאינטרנט נקי ורלוונטי יותר, כך שחברות קידום אתרים יכולות לנשום לרווחה ולראות מהצד איך שכל המזבלים או הספאמרים יעופו לשולי הדרך ויפנו מקום לקידום אתרים איכותי שיניב תוצאות רלוונטיות עדכניות ומדויקות.

השינוי הזה מזכיר לנו משהו ? – שילוב שני החברות מזכיר שירות קיים

אינני רוצה להרוס את המסיבה, אבל השילוב של השניים מאד מזכיר את מנוע החיפוש המבוסס תשובות – Wolfarm Alpha . ובכן האם השירות של וולפארם ישבור את גוגל? בספק, אך אולי נראה גם אותם מצטרפים לשורותיהם של ענקית האינטרנט בעתיד הקרוב, כידוע גוגל לא בוחלים באמצעים להשתפר ולרכוש טכנולוגיות אשר מסייעים בשיפור השירות המדהים שלהם.

כדי להבין יותר מה כל כך מושך את גוגל ב- metaweb כתבנו סיקור מלא בנושא התפתחות הרשת הסמנטית באגף החדשות באתר דוראן.

  • Share/Bookmark
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.