על הפניות 301 ותגיות CANONICAL


היום שוטטתי בפורום של קידום אתרים, במטרה לענות על שאלות. ונתקלתי בשאלה מעניינת לגבי קידוד של עברית ושהדבר יוצר כפילות תוכן.
כפילות תוכן כפי שידוע לנו , אחת הסוגיות הקשות ביותר שגוגל נלחם בהן כבר שנים, עם כל ההתפתחות של גוגל בתחום המלחמה בכפילות התוכן רק לא מזמן השיקו את השימוש בתגיות ה CANONICAL, עדיין מופלא לראות כמה מקדמי אתרים מקצועיים ואפילו מומחים אינם מיישמים שימוש נכון בתגית המופלאה הזו. שאלתו היא מהותית ועולה לא פעם.

שאלתו הייתה זו:

ראיתי אתר שהכתובות בעברית שלו מופנים לכתובות מקודדות (4%6%20%10%67%4%8% וכו') האם הדבר נעשה בעזרת הפניית 301 ?
האם אני יכול לעשות את אותו דבר באתר שלי?

התשובה שעניתי לו מחולקת לשתיים, דבר ראשון, ניתן לעשות הפניות 301 מכתובת URL אחת לכתובת URL הרצויה בכדי לפתור את סוגיית הכפילות באינדקס, אך מה אם מדובר באתר שיש לו 500,000 דפים ויותר, אפילו אם יש לו 8,000 דפים זו עבודה לא קלה, כידוע הפניות 301 צריכות להיעשות בצורה פרטנית, אי אפשר לעשות אוטומציה או משהו בסגנון, האמת שאפשר יש כלים לעשות כך , אך אם נעשתה טעות אכלתם אותה, את הנזק עשיתם ולתקן אותו יעלה על הזמן שרציתם לחסוך על ידי שימוש באוטומציה. לכן עבודה פרטנית של עמודים על ידי הפניות 301 ל 500,000 עמודים זה דבר מיותר ואפילו לא אפשרי.

לכן בכדי להתגבר על כפילות תוכן בתוך האתר עצמו גוגל הציע את השימוש בתגית ה CANONICAL. הדרכה מלאה על תגית הCANONICAL מאת מאט קאטס ניתן לראות כאן canonical tag

שימוש בתגיות קנוניקל מאפשר לנו חופש רציני באתר , שימוש נכון יכול לבטל את נושא הכפילות ולתת לדפים האמיתיים שלנו את החשיבות שתכננו להם מההתחלה. ביחד עם אופטימיזצית תוכן איכותית ישנו שילוב מנצח לקידום הדף.

  • Share/Bookmark
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.