פייסבוק מפתחת מערכת הפעלה סלולרית


בנוסף לכתבות הקודמות שלנו בנושא של המלחמה הגדולה של פייסבוק מול גוגל, פייסבוק מפתיעים שנית, והפעם פיתוח של מערכת הפעלה סלולרית ובניית מכשיר סלולרי של פייסבוק. רק לפני שנה יצא מערכת ההפעלה שלגוגל אנדרויד לפלאפונים הייעודים של גוגל נקסוס 1. וכבר פייסבוק מעוניינים להשתחל גם לתחום הזה.

נראה שכרגע פייסבוק מפתחים מערכת הפעלה סלולרית המיועדת למכשיר פשוט וספציפי של פייסבוק, בכדי למנוע משאר החברות להשתלט על נושא הגלישה באינטרנט, המכשיר יאפשר לנו להפוך את רשימת החברים שלנו לרשימת אנשי הקשר בפלאפון עצמו כמו כן לעדכן, להתעדכן ולבצע את כל הפעולות שאנו רגילים לעשות על גבי המחשב שלנו כאשר אנו באתר.
שוק הסמארטפונים קרץ לכל המפתחות הגדולות כמו גוגל ואפל, ופייסבוק מעוניינים בחלק מנתח השוק הזה ובעיקר למנוע מהאחרות להשתלט לחלוטין על שוק האפליקציות הסלולריות לפייסבוק.

טקראנץ' מסתמכים על ממקור פנימי (שתי עובדים בכירים בפייסבוק האחראיים על תחום הפיתוח הסלולרי), על פי הדיווח שפורסם נראה שמפותחת כרגע מערכת הפעלה סלולרית עצמאית המיועדת למכשיר ייעודי שיפותח על ידי חברות חיצוניות בשביל פייסבוק בנפרד. על פי הדיווחים גורמים בפייסבוק הודאגו מאד מיצירה מרובה של אפליקציות פייסבוק למכשירי סלולר אחרים.

כולל למערכות ההפעלה של אנדרויד של גוגל ו – iOS ושל אפל, מה שהיה משאיר את פייסבוק מחוץ למשחק בכל הנוגע לשוק האפליקציות הסלולרי. אמנם שמו של הפרוייקט אינו ידוע. אך שווה לחכות ולראות אמנם אין אישוש וודאי אבל אפשרי מאד שהמכשיר יצא אפילו בעונת החגים הנוכחית של השנה. על פי טקראנץ' המפתחים האחראיים הם הם מת'יו פאפאקיפוס וג'ו יואיט.

הסלולרי של גוגל, הנקסוס 1 הוא אחד מהמכשירי סמארטפון החזקים והמהירים שיש כיום בשוק ביחס למכשירים אחרים, והפיצ'רים שלו הרבה יותר מתקדמים מזה של האייפון. מצד שני פייסבוק משיקים מכשיר ואין לדעת למה לצפות, למרות שהמחשבה שיהיה לך פייסבוק נייד שאתה יכול לעדכן בכל דקה ביום תביא אותנו למצב שניהיה מחוברים לפייסבוק 7\24 .

חשוב לזכור שהמלחמה הזו צפויה להניב לנו עוד הרבה מאד פיתוחים כמו אלו ואנו עוד נשמע על הפיצ'רים הנוסיפ שיכולים להופיע בכל הנוגע לפייסבוק, חשוב לזכור שכרגע הדברים שעלו מהדיווח הם ללא ממצאים ממשיים, ומבוססים על טיפ שהוא חצי אנונימי.

  • Share/Bookmark
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.