מיקרוסופט מנצחת את גוגל בזירה החברתית


לא מזמן בינג, מנוע החיפוש של מקרוסופט דיווחו שישלבו בתוצאות החיפוש את הלייקים מעמודי הפייסבוק (הדיווח המלא מאתר כלכליסט). שילוב קטלני זה הוא מכה חזקה מאד לענקית האינטרנט גוגל, שכרגע נמצאת בשלבי גסיסה מתקדמים בכל הנושא של הרשתות החברתיות, אינספור כלים שגוגל השיקה נעלמו מתחת לפני הים כמעט כמו שהם הגיחו.

רק שמועות רצות על פיתוח של רשת חברתית הנקראת Google Me, והכול בכדי להפוך את החיפוש לאישי יותר, ולממוקד יותר וכמובן לויראלי. גוגל מאז הקמתה שואפת לשים את ידיה על מה שמתרחש בראשו של הגולש, החל מתחביבים ועד לכמה מים אנו שותים ביום, גוגל אינם שבעים ותמיד יש מקום לעוד, אך נראה שהמודל שיכול להעניק לגוגל את הגביע הקדוש הוא המודל היחיד שגוגל אינם מבינים וככל שעובר הזמן הסוד הזה חומק מהם לידי המתחרים.

One Trick Pony – חברה בעלת טריק אחד בלבד (מנוע החיפוש)

ניתן לומר בוודאות שללא מנוע החיפוש העצום (ואיני פוסל את ההישג כלל) גוגל לא היו שווים הרבה, נראה שלפי הערכות פייסבוק אינם מעוניינים להתחרות עם גוגל ישירות כמנוע חיפוש אלא סה"כ פייסבוק מממשים שיתוף פעולה עם חברה שהשקיעה בהם יותר מ 240 מיליון דולר בשנים האחרונות, והשילוב הזה יכול להיות קטלני לגוגל.

גוגל בבעיה רצינית, אמנם הסוף עוד רחוק אך נראה שאם גוגל לא ימצאו את הנוסחה להפוך עופרת לזהב, הם ישקעו מהר מאד בים של תחרות ללא מענה אמיתי עם שירות איכותי לא פחות, האם גוגל מכינים לנו הפתעות או שמא הגיעה שעתה של רומא ליפול? אמנם היא לא נבנתה ביום אחד אבל בהחלט נפלה ביום אחד.

גוגל החברה בעלת כוח המחשוב העצום ביותר על פני האדמה הנותנת לעובדים שלה לעבוד בתנאי חממה של יצירתיות אינה מצליחה לפענח את הסוד לרשתות החברתיות ואינה מצליחה לתת מענה אמיתי לנושא, בנתיים המתחרות רוקמות שירותים חדשים ואף עוקצות את גוגל בצורה די רצינית, אם המתחרים מיקרוסופט ופייסבוק ימשיכו לכרסם בגוגל התוצאות יהיו הרות אסון, אך רק הזמן יגיד לאן מועדות פנינו באינטרנט, בנתיים לא נראה שלגוגל יש סוף.

  • Share/Bookmark
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.