שמועה כוזבת אודות השקת רשת חברתית של גוגל כבר בתחילת מאי


בדיווח היום בבוקר באתר מאקו, יצאה הצהרה דרסטית שהרשת החברתית החדשה של גוגל (Google ME) תושק בתחילת מאי ותכיל בתוכה אפליקציות שונות בדומה לאלו שיש במערכת האנדרואיד שהושקה. גוגל בהחלט מתקדמים בכל התחומים האלקטרוניים, עם מערכת ההפעלה, אנדרואיד המתקשרת עם כל המכשירים האלקטרוניים הניידים והטבלטים השונים, הכרום שהחל דרכו כדפדפן ופותח כמערכת הפעלה למחשבים ניידים עם הסתכלות קדימה לנייחים, וכמובן את חנות האפליקציות לאנדרואיד, כי הרי ללא אפליקציות המערכות הללו לא שוות דבר בעיניי המשתמש.

אמנם הדיווח של מאקו נראה אמין ומתבסס על דיווחים שונים הנמצאים באתר Thenextweb. אך הדיווחים הללו אינם מתייחסים לרשת החברתית Google ME  אלא לשמועה אודות רשת חברתית ממוקדת שנקראת Google Circles. בדיווחים אחרים באתר techcrunch ובאתר networkeffect מדווח כי זו אזעקת שווא ואף מצוין ראיון שנעשה היום בבוקר עם כריס מסינה, מי שאמור להיות מהמובילים של פיתוח פרוייקט הסיקרלס נמסר כי אינו מודע בכלל על מה מדובר.

הצהרה רישמית יותר מצד גוגל נמסרה שלא רק שאין מוצר כזה שמושק בכנס הקרוב בטקסס בעוד כמה ימים, אלא אין מוצר כזה בפיתוח ולא מתוכנן לצאת מוצר כזה לעולם. הבילבול שנוצר סביב הפלטפורמה החברתית של גוגל יוצרת אפקט של "הילד שצעק זאב, זאב" ברגע ששמועה עולה באתרים בחו"ל אתרי החדשות המסקרים ממהרים להעלות ידיעה, אם כי אינה מבוססת. במקרה הזה אינה מבוססת כלל כי מדובר על שני מוצרים שונים בתכליתם.

השמועות אודות הרשת החברתית גוגל מי

השמועות שהחלו לרוץ בספטמבר של שנה שעברה לאחר הצהרה של אריק שמידט שישנו פיתוח של כלי המכיל בתוכו "רובד חברתי" בפס השירותים של גוגל עורר סערה ברחבי העולם והחלו לצוץ שמועות על הרשת החברתית של גוגל (Google ME). במשך זמן מה ועד היום הזה ממש צצות שמועות אודות השירות שבנתיים נשארות בגדר שמועות ולא התקבלה התייחסות רישמית מצד גוגל.

השמועות היום אודות גוגל סירקלס

לעומת זאת הכתבות שעלו היום מתייחסות למוצר חברתי שונה מזה של Google ME, ומתייחסות לפרוייקט שנקרא גוגל סירקלס שנועד להיות רשת חברתית לשיתוף תמונות, קטעי וידיאו וסטטוסים. כמובן שהצהרות שיצאו זמן קצר אחרי כן (עניין של שעתיים) הפריכו את השמועה אודות השקת מוצר שכזה ונשארנו שוב עם שמועות אודות פיתוח הפלטפורמה החברתית של גוגל.

אמנם נראה שפייסבוק מתפתחים בקצב מסחרר, ומתממשקים לכל פלטפורמה אחרת שרק אפשר בעזרת קודים נוחים מאוד, אך חשוב לזכור שנושא פרטיות המידע חשוב לא פחות במיוחד לאמריקאים וכדאי לראות איך לשלוט בכל נושא הגדרות הפרטיות בפייסבוק. בנתיים נראה שלגוגל אינה מענה בזירה החברתית ויש רק קלחת של שמועות לא מבוססות בנושא זה.

  • Share/Bookmark

2 תגובות ל: "שמועה כוזבת אודות השקת רשת חברתית של גוגל כבר בתחילת מאי"

  • רועי says:
השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.